Skolyoz Korsesi

Skolyoz, birçok alt sınıflandırması bulunan bir omurga problemidir. Dünya genelinde yapılan çalışmalarda en sık görülen tipi ise, Adölesan İdiyopatik Skolyoz olduğu bildirilmektedir. Hekim tarafından Adölesan İdiyopatik Skolyoz teşhisi almış bireylerde bireyin değerlendirilmesine göre aşamalı bir terapi ve tedavi protokolü bulunmaktadır.

Skolyozun başlangıç evresinde gözlem önerilmekle beraber, ileriki aşamalarda üç boyutlu skolyoz korseleri veya cerrahi yöntemler de hekim tarafından belirlenen protokolün çinde bulunabilmektedir.

3 BOYUTLU SKOLYOZ KORSESİ

Üç boyutlu skolyoz korsesi, idiyopatik skolyoz için dünya literatürüne göre geliştirilen bir yeniliktir. 3 Boyutlu skolyoz korsesinin amacı skolyozun neden olduğu 3 boyutlu değişimleri anatomik düzlemlerde kontrol etmektir.

Klinik uzmanlarımız, üç boyutlu skolyoz eğriliği hakkındaki dünya literatürüne hakim, güncel kurs, seminer ve kongreleri takip eden, uzun senelerdir elde ettikleri tecrübeleri son model tarayıcı sistem teknolojilerini bir araya getiren deneyimli bir ekipten oluşmaktadır.

Üç boyutlu olarak geliştirilen bu gelişmiş tasarım, her bir planda ortaya çıkarılmak istenen düzeltici kuvvetlerin kişiye özel olarak benzersiz ve seçici kaydırma/itme/hafifletme kombinasyonunu uygulamaktadır.

NEDEN 3 BOYUTLU KORSE?

Skolyoz üç boyutlu bir omurga problemidir ve bu nedenle skolyoz korseleri de , koronal (önde-arkadan görünüş), sagital (yandan görünüş) ve transvers (kuşbakışı görüntü) olmak üzere üç düzlemde de omurgayı düzeltmeye çalışmalıdır. Üç boyutlu kişiye özel yapım korseler, omurgayı düzeltilmiş bir konuma hareket ettiren kaydırma/itme kuvvetlerinin kombinasyonu ile gelişmiş bir tasarıma sahiptir. Ayrıca rotasyonel düzeltme ve solunum mekaniği için ek alan/lar sağlanmaktadır.

Maksimum düzeltmeyi sağlamak için 3 boyutlu skolyoz korsesi, her bir birey için özel olarak tasarlanmıştır. Üç boyutlu bir CAD/CAM modeli oluşturmak için tarama teknolojisi ve bireylerin vücut ölçümleri detaylı bir şekilde alınır. İtme ve kaydırma etkilenin haricinde yan plandaki düzeltici kuvvetler, daha kolay nefes alma mekaniğine izin veren açık/boş alanlarla birlikte oluşturulur.

İletişim

Tüm Sorularınız İçin Buradayız.

Bilgi ve randevu almak için bize bir çok kanaldan ulaşabilirsiniz.

+90 216 402 19 05

+90 542 402 37 87